
Op 26 november 2024 heeft Hof Arnhem-Leeuwarden uitspraak gedaan in een door EFK Belastingadviseurs gevoerde procedure over de onderwerpen reclameactiviteit en personeelsleningen.
In lijn met de eerdere uitspraak van 10 september 2024 heeft het Hof geoordeeld dat bij de reclameactiviteit sprake is van normaal vermogensbeheer, waardoor deze buiten de heffing van vennootschapsbelasting blijft.
Ook voor persoonsleningen geldt volgens het Hof dat sprake is van normaal vermogensbeheer en de activiteit dus buiten de heffing van vennootschapsbelasting blijft.
Een gunstige uitspraak voor gemeenten. Naar verwachting zal de Belastingdienst in cassatie gaan, zodat de definitieve uitkomst nog even op zich laat wachten. In ieder geval voor gemeenten een gunstige ontwikkeling ten opzichte van eerdere uitspraken!
Vragen over de procedure en/of wat de procedure voor uw organisatie inhoudt? Neem dan contact op met uw EFK-adviseur of via ons secretariaat 072-5350525.